BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Thurston Moore - Please Just Leave Me (my Paul Desmond) (1996)

Thurston Moore geriausiai žinomas roko muzikos megėjams, kaip grungerių, noise rockerių ,,Sonic Youth“ gitaristas ir dainų kūrėjas. Nors ši gana revoliucinga grupė iš New Yorko labai gerai žinoma, visgi aš nelabai draugauju su šios krypties grupėmis. Visgi visai kitas reikalas yra ,,Sonic Youth“ lyderio solinis projektas, kuriame muzikantas nukrypsta nuo įprasto rockui skambesio ir grynai improvizuoja savo elektrine gitara ir efektais. Išeina keistokas eksperimentalas, šiek tiek ,,dvokiantis“ undergroundu, todėl toli gražu nepriimtinas įprastiems šios grunge grupės fanams.

,,Please Just Leave Me Alone (my Paul Desmond)“ išleistas 1996 m. ,,Pure“ leidykloje, kas iškart šiek tiek implikuoja, į kokią sceną orientuotas ši darbas, t.y. plačiąja prasme skirtas garso ekstremistams, triukšmadariams ir kitokiems ,,gurmanams“. Na, ir gal dar ,,užkietėjusiems“ Moore‘o fanams, jei jie pakantūs kiek šiurkštesniam garsui be aiškios kompozicinės struktūros ir minties. Nes būtent toks ir yra šis trumpas, kiek daugiau nei pusvalandį trunkantis vieno kūrinio albumas.

Improvizacinis pusvalandis ir gitaros galimybių ,,pasibandymas“ prasideda ne itin šiurkščiu cypiančiu ,,feedbacku“, kuris tęsiasi bent porą minučių, kol pagaliau perrauga į garso sukėlimą užgaunant, brazdinant stygas. Kartais gitaros sukeliamas garsas skamba padrikai, be minties, tarsi eilinis ,,soundcheckas“, gitaros derinimas, kartais ji, panaudojus įvairius efektus, suskamba gana atmosferiškai, ,,rituališkai“, iš eilės atkartojant tuos pačius veiksmus, t.y. sudarant trumpą monotonijos įspūdį. Tokia kūrinio formulė išlaikoma visąlaik, pastoviai į improvizaciją įterpiant gaudžiančius ir aidinčius ,,feebackus“ arba leidžiant gitarai suskambėti ,,storai“, masyviai, sukeliant ,,drone“ pojūtį. Taigi kartais atrodo, kad tai iš tiesų gitarinio prado muzika, išplėšta iš triukšmingo noise rocko ar kokio sludge‘o, na, o tam tikromis akimirkomis garsas ,,cypia“ tarsi jis būtų sukeltas kokio kito, visai su muzika nesusijusio šaltinio.

Kūrinys pasibaigia taip pat netikėtai. Kažkur likus 4-ioms minutėms iki įrašo pabaigos, klausytojas iš gana triukšmingos erdvės perkeliamas į kiek atokesnį muzikinį kampelį, kupiną gitarinio jazzo garsų.

Į apžvelgtą įrašą labai rimtomis akimis negaliu žiūrėti, ko gero, taip nežiūri ir ,,Sonic Youth“ gerbėjai. Bet visgi tenka pripažinti, kad esant atitinkamai nuotaikai, toks ,,gyvo garso“ lengvas patriukšmavimas (bet pabrėžiu, kad tai visai nėra ,,harsh“ (anti) muzika) labai neblogai ,,susiklauso“ kaip alternatyva ar poilsis nuo ,,grynojo“ noise ar kitokio sunkesnio eksperimentalo. Bet kitą vertus, tam reikalinga specifinė nuotaika ir dažnai šiuo įrašu nepasimėgausi.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (13) | “Thurston Moore - Please Just Leave Me (my Paul Desmond) (1996)”

 1.   Delaware houses for sale rašo:

  YOUR MOTHER SHOULD BE ASHAMED OF YOU

 2.   Cheap Homes For Sale Casselberry FL rašo:

  Great post, always enjoy reading your commentary.

 3.   df rašo:

  cool concept in your weblog, is it a premium a single

 4.   watches rašo:

  Hi there! Wonderful post! But this blog is still loading slowly.

 5.   Alegro aukcje rašo:

  very nice publish, i definitely love this web site, keep on it

 6.   Carrie Lepore rašo:

  Lovely blog! A little too spammy though

 7.   pontoon boat rašo:

  Been searching just about everywhere on news regarding this. Thanks a lot.

 8.   nike shox rašo:

  A very good beginning helps make an excellent ending.

 9.   STD Symptom rašo:

  Frantically been searching practically everywhere on news about this. Thanks a lot.

 10.   men silk pajamas rašo:

  Is it possible to create the item in more detail?

 11.   penis enlarge rašo:

  I simply wanted to thank you so much again. I’m not certain the things that I would’ve implemented in the absence of those tactics revealed by you regarding such a question. It became the horrifying issue in my position, but considering this skilled style you dealt with it took me to leap over happiness. Now i’m happier for your guidance and in addition sincerely hope you are aware of a great job that you’re putting in teaching others using a blog. I’m certain you haven’t encountered all of us.

 12.   contemporary wedding dresses rašo:

  Good aftertaste comes from the time aeon that one lives it. Some skirts were fashionable aloft the knee, while others array beneath the knee. Altered colors and styles of the bolt represent acceptable aftertaste it is accomplished form.

 13.   Define Agnostic rašo:

  I simply want to say I’m very new to blogging and site-building and truly enjoyed your web blog. Likely I’m planning to bookmark your blog post . You surely come with incredible articles. Bless you for sharing with us your website.

Rašyk komentarą