BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

POGROM - LIVE CS

POGROM projektėlis Lietuvos industrial undergrounde per gana trumpą laiką yra palikęs nemenką rėžį. Ir su metais tas rėžis pjaunamas vis giliau.

Projektas 2010 m. išleido splitinę kasetę su Oorchach. Savo dalyje POGROM pateikė subtilų power electronicsą/noise‘ą, perkoštą per Lietuvos partizanų rezistencijos prizmę, ir papuoštą ,,lenciūgais“, cypiančiais fydbekais, vietomis duslia dunksinčia ritmika, keisto vokalo nuotrupomis. Nuo šio leidinio pradėjau sekti šio lietuviško one man bando veiklą. One man bando, už kurio stovi gyvenime iš pažiūros ramus žmogus, tačiau už savo pulto, mygtukų ir rankenėlių ir kitokių ,,balvankių“ tampantis tikru pogromščiku, nešančiu blogą žinią Išrinktiesiems, kuriuos ir realiame gyvenime, ypač Rusijoje (ką jau kalbėti apie vokietiškąją trečiąją imperiją), kadais skriausdavožiaurūs žmonės. Nors pats POGROM atvirai gyvenime toli gražu netrykšta griežtomis nuostatomis prieš vieną ar kitą kuopą žmonių, panašaus pobūdžio įvaizdžiais, klišėmis ir kitais tabu jis neblogai operuoja savo sceninėje veikloje. Tą pastebėjo ir didis tokių ,,bajerių“ gerbėjas, suomių Filth & Violene leiblas, pats jau ne pirmus metus smirdintis eksrementų, kraujo ir nacizmo klišių liūne. Tokiu būdu atsirado galimybė materializuoti vieną iš keleto paskutiniu metu gyvai atliktų POGROM setų, kuris kasetiniu pavidalu išvydo šviesą šiais metais ir pasislėpė po paprastu pavadinimu ,,Live“. Tai viso labo trečiasis projekto leidinys, po minėto splito ir gero rezonanso sulaukusio, tačiau greit išgraibstyto irgi Filth & Violence išleisto ,,Liberal Cunt“, dedikuoto vienai iškiliai Lietuvos personai Marinei Aušrinei.

Nuo ,,Live“ kasetės viršelio į mus žvelgia ,,patrioto“ morda, pagarsėjusį per kurių tais metų kovo 11-osios eiseną. Vėlgi, užkabinta visuomenei ,,jautri“ tema, kažkur besivoliojanti šiuo metu žemiau, po pedofilų klano, Snoro ir fiskalinės politikos kojomis. ,,Ekspresyvi foto“, - sako Levas, žmogus mynkantis pultą po POGROM pavadinimu. Su tuo reikia sutikti, tačiau rimtai į ją asmeniškai negaliu žiūrėti. Vakarų rinkai (ok, undergroundo siauriems rateliams) šita skiniška figūra gali tiesiogiai koreliuoti su garsine kasetės puse, tačiau man tai labiau primena ne ką kitą, kaip manipuliavimą visuomeniniais įvykiais, visuomenės baimėmis, dažnai idiotiškomis, ir ne ką mažiau idiotiškais šių baimių veiksniais (kaip šiuo atveju viršelio turinys). Juk, ko gero, panašius dalykus POGROM ir reprezentuoja – bukai ir primityviai kapoja tai, ko niekas nemėgsta, nenori matyti, nenori girdėti. Tai yra power electronics. Tai yra pozicija, kuri garso plotmėje pernelyg toli nuo kieto suomiškos mokyklos garso nenutolsta, tačiau tikrai to ir nekopijuoja – išlaikoma pusiausvyra. Jeigu tokie veikėjai kaip BIZARRE URPOAR kala tiesiai ir be užuolankų, tai POGROM čia skamba kur kas ramiau, santūriau ir labiau išlaikytai. Garsas plaukiantis, vientisas, besivyniojantis – dronas, plius fydbekai, plius antriniai garso pluoštai, kol pagaliau prasiveržia firminis maurojantis ne itin linksmas ir džiugus vokalas. Jei ne vokalas, suabejočiau, ar čia tikrai tas pats žmogus, prieš metus kitus per savo live setą užsukęs taip žemus ir daužęs ,,lenciūgu“ savo ,,muzikiniame bare“ kad net širdis virpėjo ir kvapas stojo. Tačiau suskambus šūkavimams, viskas tapo aišku. Ir to purvo, mėšlo ir brutaluchos, kurio taip medžioja ,,Filth & Violence”, man tikrai užteko, nors per kraštus tikrai nesitaškoma. Garsas kryptingas, išlaikytas, augantis. Žodžiu, aukštos prabos lietuviškai-europietiškas poweris. Rekomenduotina.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą