BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

HNW - Siena niekur nesitraukia…

HNW. Wallas. Siena. Kai užkabina, pasitraukti būna labai sunku. Aišku, nemažai herojų jau apleido patalpas: Cannibal Ritual, Sturmgeschutz, Gigant, Placenta Lypsuction, Ghost, Griz+zlor ir dar gera sauja kitų. Kita vertus, tuntas gerai žinomų vardų traiško ir šutina dar nuo ,,Total Slitting of Throats” manifesto laikų…O ir randasi naujų kaip vemalų dėmių ant asfalto po jaunimo diskotekų… Natūrali kaita vyksta, wallas stovi ir toliau…
Susidomėjimas siena kinta periodiškai, tačiau apleisti neapleidžia - vis karts nuo karto norisi pamerkti savo mintis į statikos katilą. Kartą pamerkus, norisi vis dažniau bristi, kol galiausiai sulendi visas. Ilgam…
Šiame įraše pateikiu paskutines savo brydes statikos išskyrose. Tai kiek senesni ir kiti ką tik naujai iškepti įrašai. Vertinti, o ir kalbėti, apie juos, kaip ir apie wallą apskritai, yra sunku. Vadovaudamasis ,,kaip gerai traška”, ,,kaip gerai nekinta” ir ,,kaip gerai atrodo” asmeniniais kriterijais, pateikiu gaires, kiek verta dėmesio yra viena ar kita paskutiniu metu mano atrasta siena.

Kasetės:


Alo Girl - Gently Before Shie Dies (2009)

Pirmasis jau kultinio projekto leidinys. Labai purvina, raw siena. Power electronics fanai tai galėtų drąsiai vadinti postmortem HNW. Purvas jaukus, bet labai jau tylus, tarsi išoriniu būdu įrašytas garsas. Tai mažina patrauklumą.

6,5/10

Alo Girl - Die Erbin Des Dracula (2012)

2012 m. Narcolepsia leiblo išleista kasetė garso kokybės požiūriu gerokai lenkia pirmają Alo Girl kasetę, tačiau kartu išlaiko ir sodrų purvynėlio kvapą. Traški, oldskūlinė siena, patepta vokiškais pašnekėsiais, vokiško romantizmo nuotaika. Kažkuo primena juodmetalio pseudokorifėjaus Nargaroth intarpus ,,Herbstleyd”" albume. Vienas geriausių paskutiniu metu girdėtų HNW

8/10

Ashley Blues/Vomir Split (2012)

Ashley Blues yra Artiomas Sviridovas. Slavonis. Iš Rusijos, Riazanės. Ir groja jis visai ne HNW. O tai jau yra iššūkis. Visgi šio žmogaus medžiaga yra neprastas eksperimentinis/gaudžiantis noizas, su šalta atmosfera ir industriniu pojūčiu. Tiesa, nežinau, kiek tai tinka prie Romaino Perroto, jis gi Vomir, ,,No changes, no shifts, no dynamics” pasaulėjautos… Kita vertus, ir pats Vomir pateikia tokią vos vos viduje kažkur krebždančią medžiagą, aišku, išlaikydamas savo lygį ir nenukrypdamas per daug į šonus. Jei skirtingos garso kryptys dera viename splite, šis leidinys neblogas.

6,5/10

An Innocent Young Throat Cutter - Gli Occhi Dentro (2009)

AIYTC - klasikinis slasher horroro persmelktas HNW projektas, su Ramirezu ir Alo Girl C. Renzoni priekyje. Visiškai Giallo persmelkta kasetė (geltona kaip citrina), su dviem sodriom sienom iš abiejų pusių po 15-a minučių. Stipru, agresyvu, statiška, su vos vos keliais intarpais iš filmų. Rekomenduotina.

7,5/10

Griz+zlor - Static Corps (2010)

Užsilenkęs projektas, irgi įgavęs nemenką pripažinimą scenoje. Beveik 2 valandos field recordingso. Papurvinto, labai meditacinio, balansuojančio ant harsh ir  terapijos linijos. A pusė ramesnė, B - kiek šiurkštesnė. Idealios trukmės porcija norint užmigti. Vienas geresnių Griz+zlor leidinių.

7,5/10

Carrion Black Pit/Lethe/Folter/Hearse Fetish - Crimes of Passion (2012)

Keturių tikrai neblogai žinomų ir scenoje užsirekomendavusių wallerių splitas crime, aišku, ne bet kokio, o seksualinio, tematika. Atitinkamai atrodo ir kasetės artworkas: koliažai iš plėšinių, juoda-balta derinama su spalvota, moterų nuotraukos, kriminalinių laikraščių ištraukos. Neklausytum, pamanytum Power Electronics. O visgi wallas. Solidus. Carrion Black Pit pradeda su a la horror filmo intro muzikėle (primena kokį Helloween), netrukus sučaiži noizo banga, garsas pradžioje gana nestabilus, kol pagaliau viskas nusistovi ir bepalieka šiek tiek banguojanti siena.Likę projektai pateikia kiek statiškesnę tekstūrą: agresyvią, šaižią,. tačiau sakyčiau ir gana atmosferišką gerąja prasme. Savo kiek ,,nudusinto” garso braižą išlaiko Hearse Fetish - su CBP turbūt geriausios šios juostos sienos. Reziumuojant įdomus, gana įvairus (keturios skirtingos sienos) ir HNW kiek nenuvalkiota tematika leidinys. Be to, iš viso 90 minučių statikos. Ko daugiau norėti.

8/10

CD/CDr


Dead Body Collection - Vaginal Anomalies 6 CDr box set (2011/2012)

Dr. Alex prieš pat 2013 m. savo leible ,,Victimology” perleido šitą 7 valandų wallo kankynę pro-CDr boxsete. 6 operacijos, visos, autoriaus teigimu, nesėkmingos (R.I.P.). Seno kirpimo DBC dvasios wallas - žiaurus, traškus, išlaikytas, toks, kokiu Dr. Alex pradėjo varyti projekto pradžioje. Jokių ANW požymių. Įpakavimas irgi superinis. Turbūt geriausias arba bent vienas iš kelių geriausių 2012 m. leidinių.

8,5/10

Dead Body Collection - Stockings Bloody Stockings Part II (2009)

Man asmeniškai geriausia DBC siena iš visų jo šimtų įrašų. 80 minučių grubios, žostkos statikos. Kaip ta grublėta šiurkšti ranka ant viršelyje pavaizduotos erotizuota pedkėlne aptrauktos moters šlaunies. Iš nenormalaus nenormaliems.

8,5/10

Dead Body Collection - I’d Fallen Before But It Never Hurt Like this ‘3 cdr (2012)

Taigi DBC tematine prasme jau gerokai krypsta šalin nuo brutalienos. Šio mini leidinio, įpakuoto labai elegantiškai it kokia verslo dovanėlė, bet kartu ir paprastai, pavadinimas irgi tai pasako. O visgi garsinė medžiaga čia tikrai brutali - garsas neskystėja. Priešingai, fokusuota, ,,storo” garso pluošto ataka, be ypatingų visokių cracklingų ir rumblingų. 20 min tiesiog brutalaus bukumo

6,5/10

Dead Body Collection - Psychological Mechanism (2012)

Dar vienas eilinis Dr. Alex leidinys šalia tonos kitų. Tematika, greičiausiai - psichikos sutrikimai, ligos. Garsas - ANW. Ar labai užknisantis? Greičiau ne. Galima klausyti. Vienas labiausiai priimtinų DBC girdėtų ANW albumų. Tikėtina, albumas įrašinėtas naudojant tą pačią įrangą ar bent jau efektus kaip ir Neverthless We’re Gone (žiūrėti žemiau) sesijos metu. Kaip ambient kind of noizui leidinys neblogas, bet kam gaišti apie 70 minučių su tarškaliuku, jei galima 70 minučių klausyti harsho?

6/10

Dead Body Collection - Dead Empty Space Between Us (2012)

….. Ir vėl. Kaip ir Dr. Alex yra sakėsis internete ne kartą, jis už progresą, naujas idėjas HNW scenoje. Šis leidinys tai įrodo. Labai atmosferiškas, ramus, a la haunting ambient noise wallas su, matyt, ,,už ambientą” atsakingu Museo De La Tortura (nežinau, kas čia per velnias) projektu. 50 min. ramaus tripo apleisto durnyno koridoriais ant senos invalido kaliaskos (The Axis of Perdition koncepto neprimena?…). Nežinau, idėjos yra gerai, bet nei koncepcija nėra kažkuo nauja ar ypatinga (tonos dark ambiento nugvildenta), nei garsas kažkuo žavi ar kabina. Tiesiog vos vos girdimai plėvesuoja burzgimas ore. Gal kitą kartą.

4/10

Neverthless We’re Gone - I Love Everything About You That Hurts (2012)

Paskutinio ,,Victimology” batcho (kaip ir keli kiti žemiau leidiniai) įrašas, pasižymintis inovatyviu approachu HNW scenoje. Diske pateikiamos 4-ios kompozicijos, varijuojančios nuo vos kiek aršesnio HNW iki ramesnio ANW, saikingai prigrūstos dialogų iš kažkokių neaiškių filmų. Dialogų, kaip ir viso leidinio nuotaikos ir apskritai koncepcijos, esmė - nelaiminga meilė, seksualinė išdavystė ir kitoks mėšlas. Visgi. Tai neatrodo cheesy. Viskas pateikiama tokiame slogiame, nemaloniame, nejaukiame priėjime. Akivaizdu, kad Dr. Alex paskutiniu metu ir savo DBC projektą plukdo kiek kitokia, tolimesne nuo horror/violence based HNW kryptimi, tad šis naujas projektas, Neverthless We’re Gone, labai tinkamas tokioms idėjoms išreikšti, ,,neteršiant” žiauraus DBC įvaizdžio. Ta slogus HNW, explorinantis dar neištirtas šiam žanrui vietas ir nuotaikas. Vien dėl to labai vertas dėmesio diskas

8,5/10

Churner - Murderabilia (2012)

Paskutinė ,,Victimology” serija užkabino ir šį kanadietį, varijuojantį harsh noise ir HNW laukuose, man įstrigusį atmintyje tuo, jog kadais išleido masyvų 50-ies valandų wallo leidinį  (50 cdr boxset) ,,The Great Wall Of Churner”.
Churneris pateikia tris labai šiurkščius ir agresyvius gabalus. Pirmas gabalas pradžioje šiek tiek trunka, kol įgyja statinį pavidalą, kiti - steady nuo pat pradžių. Lyg ir viskas gerai, o bet tačiau visgi nekabina kažkaip. Gal dėl to, kad medžiaga išskirta į tris atskiras dalis, gabalai skamba gana skirtingai? Taip. O kur dar labai įspūdžio nedarantis ryškus, gorinis brutal death metalui tinkantis cheap artworkas?.. Nežinau.

5/10

Bleak Existence - Uncertainty and Unsecurity (2012)

Irgi Dr. Alexo leiblo praeitų metų pradžioje išleistas CDr, kuriame savo kūrybą pateikia gana seniai HNW scenoje žinomas Kanadoje gyvenantis kažkoks išeivis, nemokantis anglų kalbos. Pirmieji Bleak Existence įrašai buvo pusė velnio, bet kuo toliau, tuo blogiau. Šis dviejų gabalų leidinys vizualine prasme atrodo super: kažkoks užduchintas individas tamsoj kambary trinasi prie lango -  neužtikrintas ir nesaugus, ar ne. Visgi tą patį galima pasakyti ir apie noizą (wallu nesinori to vadinti) - besitrinantys, monotoniškai trūkinėjantys vos keli pagrindiniai garsai, likusi erdvė tuščia. Tiesiog erzina. Šansų šiam leidiniui daviau tikrai ne vieną.

3/10

Anonymous - Untitled (2012)

Anonimiškas leidinys, anonimiškas projektas. Matyt, taip kiečiau. Baltas kartoninis digi sleeve’as, baltas Cdr. Užrašas ,,HNW”. Viskas. O visgi garsas ne visai HNW, mano galva. Trys kompozicijos, gana dinamiškos, kintančios, vietomis net labai irzliai, ,,prie pat mikrofono” priartintais aukštais dažniais. Visa tai šiame stiliui skmba neįprastai keistai, nes… gabala sukurti naudojant elektrinę gitarą. Gana įdomu, bet norisi ramybės, t.y…. Statikos.

6/10

Bus dar…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą