BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Government Alpha - Venomous Cumulus Cloud (2007)

,,Government Alpha” vardas pirmiausiai sietinas su japanoise scena, mat už šio sceninio pavadinimo jau daugiau negu 10 metų noise muziką kuria Yasutoshi Yasuda. Nors esu pažįstamas vos su kelių žinomiausių japonų noiserių kūryba, man visad rodėsi, kad jų garsinis triukšmas kažkuo ypatingas ir išskirtinis, suburiantis atlikėjus į mistinę taip vadinamą japonų sceną ne vien tik teritoriniu, tautiniu požiūriu, bet ir garsiniu. GA mano ausims taip pat skamba gana savitai ir įdomiai. Na, bent jau jų priešpaskutinis 2007 m. albumas ,,Venomous Cumulus Cloud“. Anksčiau šis savitumas, ko gero, ir atbaidė nuo šio projekto gilesnio patikrinimo.

,,Troniks-PACrec“ išleistas albumas iškart išsiskiria ir savo apipavidalinimu: tipinis Tronikso kartoninis vokas padabintas keistais koliažais, kuriuose rasime Jėzų, angeliukus, vabzdžius, maskarado puošnias ponias, lėktuvus ir t.t. Žodžiu, kažkokia psichodelinė ,,šyza“, su kuria išvien eina ir gabalų pavadinimai: ,,Imaginary Fears“, ,,Informal Funeral“, ,,Perfumed Womb“ ir pan. Reikia pastebėti, kad tokia vizualizacija puikiai tinka ir garsinei albumo daliai. Albume girdimą stilių galima būtų pavadinti šiek tiek įdomiau negu tiesiog sausu ,,noise“. Manau, puikiai tiktų ,,harsh electronics“ ar kažkas panašaus: įrašas ausyse spengia įvairiais elektronikos atspindžiais, atspalviais, kuriuose noizo tiršta masė nėra pagrindinis variklis. Autorius garsą tarsi pjausto aštriu peiliu įvairiom trajektorijom – išilgai garso sluoksnių tai iškyla, tai vėl panyra cypiančio metalo atakos, šalti atmosferiniai sūkuriai, tai įtraukiantys, tai vėl staiga išspjaunantys klausytoją lauk. Kaip ir albumo artworkas, taip ir audio pusė yra keistas įvairių formų ir detalių darinys, tik gerai tas, kad nebalansuojantis ant idiotiškumo ir bukumo ribos, nors drąsių perėjimų nuo žemų iki ypač aukštų ir kartais ritmiškai it siuvimo mašinos badančių adatų garsų šiame analoginio garso įraše yra apstu.

Reziumuojant šį albumą, reiketų pasakyti, jog jis įdomus tuo, kad nesiremia tipinėmis noise muzikos aestetikos figūromis, labiau gilinasi į pasamonės srautus, garsą pateikia įdomiai, su savotišku ,,tripo“ pojūčiu. Tai kokybiškas ir unikalus albumas, kuriame noise muzika suspindi kitokiom spalvom, bet vis dar išlieka agresyvi ir bekompromisė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Government Alpha - Venomous Cumulus Cloud (2007)”

  1.   watches rašo:

    Hello there! Fine post! But this site is loading incredibly slowly.

Rašyk komentarą