BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Everything But The Girl - Eden (1984)

,,Everything But The Girl” – puikiai žinoma britų pop-electro grupė, startavusi dar devintojo dešimtmečio pradžioje ir eiliniam klausytojui, ko gero, geriausiai pažįstama daina ,,Missing“. Nors Tracey Thorn ir Ben Watt duetas pasiekė nemažai muzikos industrijoje per visus šiuos metus, visgi panašu, kad savo 1984 m. debiutu jie sau kartelę užsikėlė taip aukštai, jog ir patys nesugebėjo per ją perlipti.

EBTG žinoma kaip dažnai besikeičianti grupė, varijuojanti tarp lyriškesnių pasirodymų, stilingų elektronikos pasažų ar kiek kreivesnės techno. Muzikinę karjerą Thorn ir Watto pora (pora tiek muzikine prasme, tiek ir šeimynine) pradėjo irgi kiek kitaip nei dabar daug kam gali pasirodyti: albume ,,Eden“ muzikantai savo brandžias kūrybines idėjas realizuoja lengvai stilizuotame jazzo, pop ir akustinės muzikos rėmuose. Savu laiku šitokiai muzikinei sintezei buvo lipinama gana taikli ,,Sophisticated (sophi) Pop“ etiketė. Lengvoje, šiltoje ir jaukioje manieroje pateikiamos 12 kompozicijų, kuriose galime išgirsti ir saksofoną, ir fliugelhorną, ir vargonus, bet visgi varomąja jėga šiame darbe išlieka gitara, perkusija, klavišiniai ir, žinoma, Tracey bei Beno kombo vokalas. Thorn skamba užtikrintai, stipriai, moteriškai, šiltai, retkarčiais pažeidžiamai, trapiai, Watto vokalo girdime kiek mažiau soluojant, nors jo balso galimybės jazzinio vokalo rėmuose skamba taip pat neprastai.

Kaip jau minėta, instrumentuotė šiame albume ganėtinai plati, kas leidžia kiek ,,egzotiškesniais“ instrumentais kiek ,,atskiesti“ standartines pop muzikos konstrukcijas, dėl ko gaunamas labai neblogas rezultatas: į jaukius šiltus akustinius ,,drabužius“ įvilkta lengvai vasariškai svinguojanti Bossa Nova, na, ar bent jau jos pamatas muzikoje.

Bossa Nova – brazilų jazzas, grubiai sakant, visgi džiugu, jog EBTG pora nėra pietų amerikiečiai, kas suteikia muzikai kiek kitokio, ,,neperspausto“ ir ,,nesuregioninto“ skambesio, kurį, kas be ko, paįvarina ir tradicinės vakarietiškos pop muzikos konstrukcijos, roko muzikos įtaka. Labai rimtą vaidmenį šiame darbe vaidina ir tekstinė pusė. Tai brandi lyrika, nesitaškanti nereikalingomis seilėmis ar ašaromis ar kitomis išskyromis, tačiau kartu puikiai gvildenanti žmonių tarpusavio santykius, išsiskyrimą, gailestį dėl vienokios ar kitokios veikos (veikimo ar neveikimo) ir pan. Tokia tekstinė linija puikiai dera prie muzikinės pusės, kurios abi kartu tarsi išgauna savotišką sinergetinį efektą – viena be kitos taip efektyviai, efektyvingai ir kas svarbiausia, taikliai neskambėtų.

Mano galva, ,,Eden“ yra apskritai puikus albumas, reprezentuojantis geriausias pop, akustinės ir šiek tiek populiariojo jazzo tradicijas, reprezentuojantis kelių kūrybingų, bet nebūtinai ,,akademinių“ muzikantų pastangų virsmą įstabiu jaukiu romantišku albumu, kuriame viskas tarsi yra savo vietoje. 12 kūrinių, 33 minutės prabėga nejučia. Jei kiekvienas muzikinis projektas debiutuotų šitaip, panašu, kad toliau domėtis vienais ar kitaip projektais taip ir nereikėtų, - pakaktų debiuto. O šįkart aukščiausi įvertinimai ir rekomendacijos tiems, kurie vertina natūralią nesuvaidintą emociją muzikoje, muzikoje, kuri kūriama ne dėl pinigų.

1984, Blanco Y Negro

 1. “Each and Everyone”
 2. “Bittersweet” (Thorn)
 3. “Tender Blue” (Watt)
 4. “Another Bridge”
 5. “The Spice of Life” (Thorn)
 6. “The Dustbowl” (Thorn)
 7. “Crabwalk” (Watt)
 8. “Even So” (Thorn)
 9. “Frost and Fire”
 10. “Fascination” (Thorn)
 11. “I Must Confess” (Watt)
 12. “Soft Touch” (Watt)

Patiko (1)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Everything But The Girl - Eden (1984)”

 1.   cheap air max shoes rašo:

  Your article is written very well, and the pictures are very nice too. I will come back, and look forward to your other articles.
  Each pair of Air Nax Shoes are designed with the intention to produce, can provide you with incredible comfort, let you enjoy each day, you spent every penny is valuable. Do not hesitate to come and buy.
  I hope you can every day have a good mood.

Rašyk komentarą