BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

DOODSHOOFD - Primirštas archyvinis veidas HNW katakombose

Skaitinėjant senesnius komentarus forumuose, kai HNW dar gana tyliai pirsčiojo po stora noise scenos antklode, galima užtikti vieną kitą tuomet dažnai minėtą, tačiau šiandien gerokai primirštą ar jau galutinai sunykusį vardą. Vienas tokių - lietuviškam pradui sudėtingai tariamas DOODSHOOFD. Užtaisius barterį su balkanų walleriais, pavyko gauti kelis šio projekto įrašus. Padarius kontrolinę projekto gyvasties peržiūrą, nustatyta, jog šis olandas oficialiai vis dar egzistuoja, jo leidiniai datuojami nuo 2009 m. iki dabar. Leidinius galima suskaičiuoti ant dviejų rankų pirštų (jei pirštų nėra prarasta lentpjūvėje ar kur kitur).

Grotuve žvanginti trys olandų wallerio albumai: tai BOTERZUUR CDr’as, išleistas 2010 gausia 6 vnt. tiražo serija, POLITIESTAAT CDr’as, išleistas neaišku kada ir neaišku kokiu tiražu bei 2009 m SKUM REX leibliuko išleista 33 vnt. tiražu kasetė pretenzingu manifesto vertu pavadinimu HEIL HNW. Šie įrašai: grynas DIY priėjimas prie HNW, visuose leidiniuose įspraustas į tokį pilką, nušiūrusios spalvos megėjišką artworką, paįvairintą visokiais raizgalais, prikeverzotom kilpom ir t.t. Manyk, kažkas panašaus į wallą, įamžintą popieriaus lape pieštuku ar teptuku… Nesvarbu, žiūrisi visa tai neblogai, skamba - taip pat.

BOTERZUUR ir POLITIESTAAT - labai panašūs kurpalai. Juose atitinkamai pateikiamos 7 ir 6 sąlyginai trumpos wallo kompozicijos (5-10 min.), taigi paletė plati - nuo grubių sodrių ir grumuliuojančių, iki ramesnių švaresnių. Pažaidžiama spalvom, tembrais. Garsas nėra visiškas klasikinis wallas - labiau neša į RITA (šalia statinio pluoštelio zvimbia dinamiškesni ,,lejeriai”) negu kad į VOMIR. Tai irgi yra neblogai - kartais norisi ir tokio priėjimo. Apskritai man gana netikėtai trumpų gabalų ,,kalbasinimas” suėjo šiuose diskuose gerai - tai labai reta šių laikų HNW scenoje. Status harshas trumpais ,,slice’ais” - nori nenori primena kanadietį veteraną KNURL. Tik čia statiškiau, bet kartu kiekvienam gabale ir įvairiau.

HEIL HNW kasetė verta atskiro paminėjimo. Aliuzijos į rimtus dalykus kasetės viršelyje, sodrus geras pavadinimas, vertas vietos ant vasarinių marškinėlių - po visuo to slepiasi trys ilgi (apie 30-40 min.) sunkūs gabalai: A pusėje vedantysis HEIL HNW, B pusėje ANTI-COLECTIVIST bei AUTO+NOMOUS. Kadangi kasetė datuojama 2009 m., o jos turinys - nykus ir traškus statinis balaganas, galėčiau teigti, jog tai vienas pirmesnių rimtesnių wallo leidinių apskritai. Bent jau vienas pirmesnių leidinių po ,,captionu” ,,HNW”. Ir jis gana neblogai reprezentuoją savo vėliavą - nemalonus, slogus, dusinantis pilkumas, skatinantis numigti valandėlę kitą. Sakyčiau, ši kasetė tikrai nepelnytai primiršta kalbant apie svarbesnius leidinius scenoje. Na, kita vertus, gal ji tiek ,,nepaplito”, kaip kad kiti monumentiniai įrašai.

Apibendrinant nagrinėtą DOODSHOOFD medžiagą, vertėtų pažymėti, jog šis projektas siūlo mažos apimties leidinių katalogą, bet kuriuose pateikia kokybišką triukšmą, įvairaus tarškesio mėgėjui - nuo grubių crustinių, iki vėjavaikiškai svajingų sienelių. Balansuodamas ant oldskūlo (RITA, CHERRY POINT) ir įtvirtinto tradicionizmo (VOMIR) sankirtos ribų, projektas tikrai yra vertas dėmėsio. Kaip ir mintis dėl marškinėlių su HEIL HNW.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą