BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Deathkey - Doctrine Of Intolerant Hatred (2CD)

Paskutiniu metu projektas ,,Deathkey” gana dažnai linksniuojamas noise/power electronics scenoje dėl dviejų dalykų: nacistinės/antisionistinės ideologijos ir primityvumo (muzikine prasme). Klausant 2010 m. ,,Freak animal records“ leidyklos labai gražiai išleistame dvigubame ,,jewel case“ albumo ,,Doctrine of intolerant hatred“, galima gana nesunkiai susidurti su aukščiau paminėtais dviem šio gana šviežio projekto kūrybos aspektais.

Du diskai, patalpinti į masyvų dvigubą ,,jewel case“, su tvarkingomis, gražiomis knygutėmis, trykšta brutaliu power electronics srautu: kai kurių kompozicijų pradžioje gana primityviai pateikiami tarsi įžanginė dalis nacių laikotarpio dainų intarpai ir netrukus kūrinys be didesnių ,,perėjimo“ ypatumų perauga į brutalaus ir gana statiško garso pluoštą. Čia galima paminėti bent kelis nuobodesnius dalykus: abejuose diskuose trūksta išradingumo, garsas gana monotoniškas, kūriniai ne itin skiriasi tarpusavyje. Be to, labai aiškiai girdisi vietos, kuriose autorius sujungė skirtingus kompozicijos elementus: trūksta natūralesnių perėjimų. Antras man kiek kliuvęs dalykas yra šioks toks piktnaudžiavimas ,,traškančio vinilo“ efektu. Šis traškesys gerokai iškeltas į viršų galutiniame suvedime ir neretai gerokai užerzina ir trukdo susikaupti klausant įrašo.

Kaip stipriosios projekto pusės neišskirčiau ir vokalo, nors kai kurie jį vadina unikaliu. Pastarasis gi galbūt labiau tinkamas metalo scenai: riaumojantis, ,,užefektintas“, pagiežingas, tačiau kartu stokojantis ir to tokio natūralaus žmogiško pykčio, ,,žmogiško balso“, kuriam pasireikšti trukdo galutinis įrašo suvedimas ir vokalui naudojamas ,,distortiono“ efektas. Na, bet kokiu atveju, nors ši vokalo maniera man nėra labai priimtina, nelaikyčiau jos ir nevykusia – bendrame garso kontekste ji dera gana neblogai. Be to, jautresniems klausytojamas, tautinėms mažumoms taip pat galbūt, ji turėtų patikti, mat dėl neaiškios tarties beveik neįmanoma suprasti antisemitinių tekstų. Deja, tačiau juos galima nesunkiai paskaitinėti, kaip jau minėjau, puikiai atspaustuose knygutėse.

Apibendrindamas galėčiau pasakyti, kad garsiniu požiūriu šis albumas nusileidžia fiziniam albumo pavidalui, tiesa, pažymėčiau, kad ir pats garsas nėra nuvalkiotas, yra įdomių idėjų, bendras kontekstas skamba gana patraukliai – neblogai dera pastovus grūmėjimas antrame plane su kiek arčiau pristūmtais aukštesniais garsais, puikią tamsią atmosferą sukuria ir kiek kitokio pobūdžio kartais panaudojamas vokalas tiesiog kalbėjimo manieroje (viename gabale šią funkciją gana gerai atlieka Mikko Aspa). Vis tik susidaro toks įspūdis, kad vietomis ,,nedadirbta“, paskubėta. Šokiruoti manęs šis albumas nešokiravo, topu netapo, tačiau nusivylimo taip pat nesukėlė, be to, akivaizdu, kad jis turi potencialo augti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Deathkey - Doctrine Of Intolerant Hatred (2CD)”

  1.   Antichrist Hammerfist rašo:

    http://www.nwnprod.com/forum/viewtopic.php?t=23765 į šitą irgi dėmesį vertėtų atkreipt. Bus nesmagus reikalas, atrodo.

Rašyk komentarą